Львівський ІТ Кластер упродовж кількох років розвиває проект «ІТ Expert», який полягає у залученні ІТ-фахівців до навчального процесу як консультантів. Ми вирішили перейти на вищий рівень і залучили найкращих фахівців та оновили весь навчальний план для бакалаврів, починаючи з 1-го курсу.
Знайомтеся з командою розробників нової бакалаврської програми!

«Мотивацією до участі в розробці програми послужило, те що в силу своєї професійної діяльності постійно доводилося працювати з аналітикою даних, штучним інтелектом, вбудованими і роботизованими системами на перетині індустрії та академії. Відповідно було велике бажання поділитися досвідом і докластися до формування орієнтованих на ринок освітніх програм. Створення нових навчальних програм суттєво наблизило навчальні заклади у напрямку співпраці з індустрією і гарантують випускникам хороші кар’єрні перспективи в сфері ІТ».
Юрій Хома, керівник програми Робототехніка, Data Science Lead в компанії Sciforce Solutions, викладач НУ “Львівська Політехніка”

“Наша мета – якісна освіта, а якість можна отримати лише при тісній співпраці всіх зацікавлених сторін. Саме тому ми почали розробляти нові навчальні програми у НУЛП. Особливо приємно, що ініціатива стосовно створення програм належала саме університетам, вони самі звернулися до Кластеру. Після успішного запуску наших перших програм, університети проявляють зацікавлення і це є показником того, що вони також готові до якісних змін в освіті.”
Зеновій Верес, директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, Solution Architect в компанії SoftServe, викладач Львівської Політехніки

“У світі зараз вкладають мільярди доларів у розробку роботів у різних галузях народного господарства. Продуктивність праці, і відповідно добробут цілих держав, вже залежить від рівня роботизації промисловості і не тільки. У ROS Ukraine ми займаємося популяризацією професійної і аматорської розробки роботів в Україні. Тому, дуже тішить, що Львівська Політехніка береться за таку нелегку, але дуже важливу справу, як навчальна програма Робототехніка”.
Андрій Петльований, керівник відділу розробки програмного забезпечення у Shadow Robot, засновник спільноти ROS Ukraine.

“Відкриття програми Робототехніка дозволить випускникам отримати цікаву роботу, а індустрії хороших спеціалістів. Дуже гармонійним є відкриття такої програми у Львівській політехніці, адже окремі інститути займаються вибраними задачами робототехніки уже протягом багатох років. Сподіваюсь, що залучення ІТ компаній до розробки навчальних планів дозволить студентам отримати максимальну користь від навчання.”

“Наявність достатньої кількості професіоналів в сфері електроніки, мікроконтролерів, програмування виведе галузь інформаційних технологій України на якісно новий рівень. Підготовка кваліфікованих фахівців можлива лише за умови тісної співпраці навчальних закладів та роботодавців. Саме така схема реалізована при створенні спеціальності «Робототехніка» в Національному університеті «Львівська політехніка». Завдяки такій співпраці фахівці-інженери отримали можливість формувати навчальний процес. Це мотивувало мене прийняти участь в розробці навчальної програми для спеціальності «Робототехніка».
Озгович Андрій, Staff Software Engr. CYPRESS, доцент НУ Львівська Політехніка.

“Лінь – двигун прогресу. Дуже часто людям ліньки виконувати роботу, особливо важку. Індустріально розвинуті країни вже пройшли етап, коли людей в несприятливих умовах праці замінюють на роботів. Україну це теж не омине. Ну і я думаю, що набагато краще сидіти за склом, попивати каву і дивитися як працюють машини, які ж сам налаштував, ніж вдягати комбінезон і різний захист, та батрачити зранку до ночі не покладаючи рук. Також дуже часто в першому випадку якість і швидкість є вищими. Тому теперішній молоді варто обрати, ким вони хочуть бути. Змагатися з роботами, чи все ж таки використовувати їх. В програмі “Робототехніка” в НУ “ЛП” є можливість навчитися будувати та програмувати такі машини та спробувати стати “повелителем термінаторів”.
Рибак Василь, к.т.н., засновник та винахідник у Betalab

В наш час інформаційні технології все більше входять в повсякденне життя. Настав той момент коли роботи здатні виконувати складні завдання швидше і подекуди якісніше ніж люди. Тому професія робототехніка буде однією з найпотрібніших. Формування нових спеціалістів в цій галузі напряму вплине на розвиток України в світі. Це і було моєю основною мотивацією при залученні до розробки програми “Робототехніка” в Львівській політехніці.
Ігор Саламін, Head of Human Capital у PLVision

“Останнім часом, коли мене питали, куди поступати, – я рекомендував вибрати щось зі спеціальностей, які ініціював Львівський IT Кластер. Причини: актуалізовані програми, робота з менторами і командні проекти, над якими студенти працюють з 1-го (!) семестру.
Серед цих спеціальностей “Робототехніка” найбільше пов’язана зі створенням “заліза” і я, звісно ж, охоче поділився своїм (і не лише) досвідом і баченням, щоб допомогти створити збалансовану і цікаву навчальну програму.
Стек технологій робототехніки є дуже широким. І для тих, в кого є пристрасть до розробки апаратного забезпечення (електроніки, механіки, програмування мікроконтролерів тощо) завжди є цікава робота у львівському офісі компанії Dialog Semiconductor.”
Самченко Ростислав, Hardware Engineer @ Dialog Semiconductor

“Львівська політехніка традиційно вирізняється сильною математичною підготовкою фахівців-програмістів. Серед іншого, останніми роками, це зумовило активну співпрацю з виробництвом. Назріває високий попит на інженерів, що можуть вирішувати задачі на стику програмування, електроніки та механіки. Програма «Робототехніка» покликана задовільнити цей попит.”
Тарас Репетило, к.т.н., асистент каф. ПТМ ІКТА, інженер у компанії Dialog Semiconductor
За підтримки
Львівський ІТ Кластер (Lviv IT Cluster) – це спільнота провідних компаній у галузі інформаційних технологій (IT), які спільно із університетами та міською владою покращують та розвивають ІТ у місті. Мета Lviv IT Cluster – сприяти розвиткові ІТ-сфери у Львові як одному з найважливіших ІТ-центрів у Центрально-Східній Європі.